14 Pułk Przeciwpancerny

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 stycznia 2020
Kalendarz z mundurem
Żołnierze 14 pułku przeciwpancernego dostarczyli wyjątkowe kalendarze do szkół województwa Podlaskiego. To pierwszy etap projektu edukacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej, pod nazwą „Kalendarz z mundurem”.


Projekt skierowany jest do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz I-IV (V) szkół średnich i trwać będzie przez cały 2020 rok. W jego ramach żołnierze pułku prowadzić będą zajęcia, podczas których opowiedzą o ważnych wydarzeniach historycznych z dziejów oręża polskiego, zaznaczonych w kalendarzu. Znalazły się w nim, m.in., takie daty jak 14 lutego – utworzenie Armii Krajowej, 13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, 29 maja – Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa, 17 września – agresja sowiecka na Polskę czy 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.

 Podczas spotkań, żołnierze zapoznają młodzież z historią oraz zadaniami 14 pułku przeciwpancernego, przedstawią zaangażowanie Polski w działaniach NATO, misjach zagranicznych UE, ćwiczeniach wojskowych, które odbywają się na poligonach. Przedstawią również jak wygląda służba w wojsku oraz zaprezentują wyposażenie indywidualne współczesnego żołnierza.

generuj pdf
Kontakt

14 Pułk Przeciwpancerny
Wojska Polskiego
16-400 Suwałki
tel. 261347933
fax. 261347341
14pppanc@ron.mil.pl

    
  • BIP